Gazeta10

Llapi shkatërron Lirinë dhe bëhet lider në Superligën e Kosovës

Llapi ka arritur të shënojë fitore ndaj Lirisë me rezultat 3-0 në kuadër të javës se 27-të në Superligën e Kosovës.

Vendasit e dinin që në rast fitoreje në këtë ndeshje do të dilnin në vendin e parë, pas rezultateve të djeshme të Ballkanit dhe Dritës.

Me të filluar takimi, Leotrim Bekteshi arriti të shënojë për 1-0, duke ia bërë më të lehtë skuadrës.

Vetëm pak minuta më pas, Adem Maliqi shënoi për 2-0 në minutën e 17-të.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën të besuarit e Tahit Batatinës siguruan fitoren.

Ishte Muhamet Hyseni që arriti të shënojë në minutën e 66-të për 3-0.

Pas këtij goli të tjerë më nuk kishte dhe Llapi mori fitoren e 16-të sezonale.

Tani me 54 pikë është lider në Superligën e Kosovës, me një pikë më shumë se Ballkani dhe tri më shumë se Drita. 

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët