Gazeta10

Lufta në Ukrainë, Rusia vazhdon bombardimet në Kharkivi

Rusia po vazhdon bombardimet e vazhdueshme në frontin verilindor të Kharkivit për të mposhtur forcat ukrainase dhe për t’i parandaluar ata pë r kundërsulme në rajone të tjera, tha të premten Ministria e Mbrojtjes e Britanisë, shkruan Reuters, transmeton Gazeta10.

Kharkiv, rreth 15 km (9 milje) nga linjat e frontit rus, është granatuar vazhdimisht që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës pasi është brenda rrezes së shumicës së artilerisë ruse, thuhet në një buletin të përditshëm të inteligjencës.

Shtatëmbëdhjetë persona u vranë dhe 42 u plagosën në dy sulme ruse në Kharkiv, qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, të mërkurën dhe të enjten, tha guvernatori rajonal ukrainas. Rusia mohon se ka shënjestruar qëllimisht civilët në atë që e quan një “operacion special ushtarak” në Ukrainë. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë