Gazeta10

Luftë?! – Matoshi përplaset me Gashin: Mendjelehtësi edhe e Clarkut edhe e Kurtit…

Deklarata e ish gjeneralit amerikan, Wesley Clark se Serbia është krahu i Rusisë në Ballkan dhe se ajo do të marrë nën kontroll zonën veriore ose edhe më shumë pjesë të territorit të Kosovës, shkaktoi debat të ashpër në emisionin Politiko të Kanal10.

Komentatori politik, Halil Matoshi dhe analisti Blerim Gashi ndan opinione të ndryshme rreth pozitës dhe rëndësisë së asaj se nga kush u tha një deklaratë e tij.

“Kërkushi bre nuk është Wesley Clarki, është injorant, budall, i paditur , s’ka kurrëfarë përvoje”, deklaroi analisti Gashi duke e ndezur reagimin e komentatorit Matoshi.

“Ti e ke përsonale me krejt dynjanë, kushdo që ta nguc atë favoritin tënd, tie ke pejgamber atë. Po merre qo te shtëpija kush po t’a ndal. Wesley Clarki është intelektual është ushtarak, flet nga këndi ushtarak”, reagoi Matoshi.

Sipas tij, mendjelehtësia e Kurtit dhe Calrkit qëndron se si një shtet i mbrojtur me rezolutën 1244 me trupa e forca amerikane mund të sulmohet nga serbia.

“Ju mendoni se një shtet si Serbia mund t’a sulmoj Kosovën, atje është mendjelehtësia edhe e Clarkut, edhe e Albinit edhe jotja sepse lufta ushtarakisht në Kosovë është fituar në 99-tën”, shtoi mes tjerash ai./Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë