Gazeta10

Lushtaku: Kujt po i pengon Instituti i Mjekësisë Ligjore në Prishtinë?

Deputeti  nga radhët e PDK-së, Mërgim Lushtaku, ka reaguar ndaj zjarrit që sot e ka përfshirë Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Ai ka shprehur dyshime se dikujt po i pengon ky institut, i cili funksionon në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka pyetur se kujt po i pengon ky institucion.

“Kujt po i pengon Instituti i Mjekësisë Ligjore në Prishtinë?”, ka shkruar Lushtaku.

NË FOKUS

gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
naim
“S’e durojnë burgun ata që paguajnë mercenar për ta vrarë një nënë”, çka po aludon avokati i njohur
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
avoo
Flasin avokatët e dy të dyshuarve të tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal