Gazeta10

Lushtaku: Nuk është dashtë me ndodh fare, FSHF-ja gaboi

Në emisionin “Raport me Naim Sadikun”, të ftuar ishin Tahir Lushtaku dhe Lorik Gashi, redaktor i sportit në Kanal10. 

Duke trajtuar vendimin e FSHF-së për kandidimin së bashku me Serbinë për kampionatin evropian të vitit 2027, në grupmoshat U21. 

Lushtaku tha se ky vendim i FSHF-së qe i gabuar dhe i ngutshëm. 

“Unë mendoj që nuk është dashtë fare të mirret në konsideratë të ofrohet kandidimi me Serbinë për këtë kampionat. Është veprim i ngutshëm. Kjo për arsye se Serbia historikisht ka qenë kundër shqiptarëve, ka bërë gjenocid në Kosovë, dhe edhe pas luftës ka penguar çdo sportist që të garojë në shumë sporte” – tha Lushtaku. 

Federata Shqiptare e Futbollit ka dërguar ofertë zyrtare për të siguruar të drejtat e organizimit të “EURO 2027” U21, së bashku me Serbinë. 

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas