Gazeta10

Lushtakut nuk i pëlqen Superliga e sivjetme, thotë se është më e dobëta viteve të fundit

E diela e parë e vitit të ri 2024, sjellë para ekraneve emisionin e parë “Kampionët” me një super panelë.

Analistit tonë të përhershëm, Bekim Isufit, në studio i janë bashkuar edhe Muhamet Dragusha, Tahir Lushtaku, Bekim Shotani dhe Qëndrim Kida.

Në diskutim e sipër, Lushtaku foli disa fjalë për Superligën e Kosovës në përgjithësi, duke dhënë deklarata të forta.

“Superliga e këtij sezoni është më e dobëta e viteve të fundit. Superliga më herët ka qenë më me konkurrencë, andaj ka pësuar edhe rënie.”

Trajneri Lushtaku ka dhënë disa nga arsyet se pse ka ndodhur ky ‘fenomen’.

“Më herët në Superligë kishte disa skuadra që luftonin për titullin e kampionit, ndërsa tash e shohim se vetëm Ballkani e Drita po shkojnë për titullin e kampionit.”

Arsye tjetër e dhënë nga Lushtaku është edhe rënia e cilësisë te shumica e ekipeve.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë