Gazeta10

Lutfi Haziri: Ne jemi në garë vetëm me LVV-në!

Kohëve të fundit janë shtuar zërat për shkuarje në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Vetëvendosje dhe PDK tashmë janë pajtuar për shkuarjen në zgjedhje të parakohshme.

Nga ana tjetër, LDK po insiston në dorëheqje të qeverisë dhe shkuarje në zgjedhje të jashtëzakonshme, raporton gazeta10 .

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10 ka thënë se partia e tij është në garë vetëm me Lëvizjen Vetëvendosje.

“Ne jemi në garë politike vetëm me Vetëvendosjen. Krejt politikat, krejt strategjitë brenda Vetëvendosjes, vlerësimin ditorë dhe angazhimin që kanë bërë e kanë vetëm me LDK-në”, ka thënë Haziri.

Sipas tij, nga e premtja e fundit PDK ka treguar gatishmëri të partneritetit me Vetëvendosjen. /Gazeta10/

Deklaratën e  plotë e gjeni me poshtë:

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas