Gazeta10

Mal i Zi e shpallë non grata ambasadorin rus  

Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi, e ka shpallur non grata një diplomat të Federatës Ruse në Mal të Zi. 

Sipas njoftimit në portalin e Qeverisë, thuhet se ky vendim është marrë për shkak të veprimtarive që bien ndesh me nenin 9 të Konventës së Vjenës për Marrëdhëniet Diplomatike, transmeton Gazeta10. 

“Vendimi që përcakton një afat prej shtatë ditësh për largimin nga territori i Malit të Zi, i është dorëzuar personalisht Ambasadorit të Federatës Ruse, Vladislav Maslenikov”, thuhet më tej në njoftim.

Megjithatë në mediat vendase thuhet se bëhet fjalë për ambasadorin rus në këtë shtet të vogël bregdetar, Vladislav Maslenikov. /Gazeta10 

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët