Gazeta10

Manchester United monitoron situatën e Mason Mount

Mason Mount në afatin kalimtar veror mund të largohet nga Chelsea, por jo edhe nga Premierliga.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat angleze, Manchester United është duke e monitoruar situatën e mesfushorit anglez dhe planifikon transferimin e tij.

“Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të ofrojnë rreth 55 milionë funte vetëm për ta sjellë reprezentuesin anglez në “Old Trafford”.

Mount ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2024 dhe ende nuk është arritur asnjë marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit, duke lënë çdo gjë hapur për të ardhmen e tij.

24-vjeçari pëlqehet shumë nga trajneri Erik Ten Hag, i cili e sheh atë si të duhurin për të përforcuar mesfushën e skuadrës së tij.

Këtë edicion me “Blutë e Londrës”, Mount ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime në 35 ndeshje të luajtura në të gjitha garat.

Mesfushori ka qenë pjesë e grupmoshave të reja të Chelseat, ndërsa është promovuar në ekipin e parë në vitin 2019.

Përveç Manchesterit, në garë për transferimin e Mount janë edhe Arsenali dhe Liverpooli.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën