Gazeta10

Manifesta Biennial shpalos programin për vikend (FOTO)

Manifesta Biennial ka shpalosur programin për këtë vikend, raporton Gazeta10.

Nga Manifesta kanë njoftuar se këtë të shtunë dhe të diel do të zhvillohet një guidë specifike në Fabrikën e Tullve.

Tutje në njoftimin e tyre kanë thënë se vizitorët do të udhëhiqen nga një instruktor.

Kjo guidë do të jepet në gjuhën shqipe dhe në atë angleze.

Këtu keni njoftimin e plotë:

“Këtë të shtunë e të diel do të zhvillohet një guidë e veçantë në Fabrikën e Tullave, hapësirë e Manifesta 14 Prishtina. Kolektivi nga Berlini @raumlaborberlin po transformon këtë hapësirë post-insdustiale në një vend për bashkëpunim dhe për mësim eko-urban. Vizitorët do të udhëzohen prej një instruktori nëpër pjesët e mbyllura e të braktisura të kësaj fabrike mes ndjesive dhe lëvizjeve të përditshme. Kjo guidë ofrohet në gjuhën angleze dhe shqipe – gjuha në të cilën do të zhvillohet guida përshtatet sipas grupit. Për më shumë informata dhe për detajet e regjistrimit i gjeni në vegzën në vijim: https://manifesta14.org/…/common-grounding-a-special…/

Photos © Manifesta 14 Prishtina / Atdhe Mulla”, thuhet në njoftimin e tyre në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë