Gazeta10

“Marrëveshja e Kumanovës” – Ramadani: Lajmi erdhi rreth orës 7-të nga një zëdhënës i NATO-s

Kosova sot ka shënuar 25 vjetorin e çlirimit nga Serbia.

Për këtë temë është diskutuar në emisionin ‘Politiko me Kushtrim Sadikun’ në Kanal10.

Gazetari shqiptar nga Maqedonia e Veriut, Isak Ramadani ka revokuar kujtime nga lufta në Kosovë.

Ai ka dhënë detaje për ditën e fundit kur ishte nënshkruar marrëveshja për largimin e ushtrisë serbe nga Kosova, raporton gazeta10.

“Ka qenë një zëdhënës i NATO-s që e ka dhënë lajmin se është arritur marrëveshja dhe ushtria jugosllave duhet të qëndroj 5 kilometra larg kufirit të Kosovës dhe fluturimet e aeroplanëve duhet të jetë rreth 25 kilometra larg kufirit”, ka thënë Ramadani.  

Ai ka thënë se lajmi për arritjen e marrëveshjes është dhënë në ora 7:00 të mëngjesit. /Gazeta10/

Deklaratën e tij e gjeni me poshtë:

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë