Gazeta10

“Marshojmë për drejtësi”, Mozzik konfirmon pjesëmarrjen në protestën e 2 prillit

Edhe reperi i njohur Mozzik, mbrëmjen e sotme ka bërë të ditur se do t’i bashkohet protestës së 2 prillit, të thirrur nga grupi “Liria ka Emër”,  e cila do të mbahet me 2 prill në Prishtinë. Lajmin për këtë e ka bërë vet reperi përmes një foto në “Instastory”. “Edhe un jom aty!”, shkroi ai.

Kjo protestë organizohet në mbështetje të luftës së UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre. /Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë