Gazeta10

Matoshi direkt nga Ohri: Mos qofsha në lëkurën e zotit Kurti

Analisti Halil Matoshi në një lidhje direkte nga Ohri shprehet se kryeministrit Kurti po i kthehen të gjitha ato që ka kërkuar sa i përket presionit ndërkombëtar, raporton Gazeta10.

“Zoti Kurti po i kthehet ajo karma sepse thoshte po kom qef me pa çka është ky presion dhe ja pra më në fund po shihet presioni, zoti Escobar i ka kthyer për të dytën herë në takim trilateral, mos qofsha në lëkurën e zotit Kurti, tha ai.

Sipas tij kur rritet presioni i SHBA-ve aty rezistencë më nuk ka sepse edhe shumë liderë botërore i ka lëshu rezistenca nga presioni amerikan”, tha Matoshi.

Matoshi shton se Kurti s’duhet ti thotë në asnjë mënyrë jo insistimit amerikan.

“Kurti s’duhet ti thotë jo asnjëherë insistimit amerikan, palët megjithatë kanë përafrime dhe ka mbetë diqka teknike e cila besohet se të tejkalohet me një ose dy orë negociata shtesë”, tha ai./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit