Gazeta10

Matoshi: Kosova i vetmi vend në Evropë me sanksione, mos e ndryshoni realitetin

Në emisionin “Politiko” për nder të ditës së Amerikës përplasjet në mes Matoshit dhe Shalës nuk kanë të ndalur, analisti Matoshi ka thënë se i vetmi vend në Evropë i cili ka sanksione është Kosova.

“Një vend i cili kthehet kundër Amerikës, kthehet e fut vendin e vetë ne sanksione, i vetmi vend në Evropë në trullin Evropian që ka sanksion  jemi ne ju mund ti thoni  masa si të doni se masa sanksionuese dhe ndëshkuese e neve nuk na kanë shti në masa sanuse po neve nuk na kanë shti në atë ndëshkuese”, ka thënë Matoshi.

Shala po ashtu ka thënë se nuk beson që vendi jonë mund të ketë mosmarrëveshje të mëdha me SHBA-në.

“Ndeshja me SHBA-të nuk mund të ndodhë me masa të tilla që të prishim mardhëniet me to nuk jemi në vitet e 90-ta ka ndryshuar Amerika , ka ndryshuar Kosova, ka ndryshuar Serbia jemi ne revolucion”, ka thënë Shala.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat