Gazeta10

Matoshi për Kurtin: U ‘zagllavit’ djali, ndiej keqardhje për të

Duke folur për dialogun Kosovë-Serbi dhe pozicionin e Kosovës në dialog, analisti Halil Matoshi ka thënë se kryeministri i vendit, Albin Kurti në vend që me u marrë me substancën, me lobimin për me pasë Kosova të drejtën e vetos në kuvendin e Asociacionit për çdo vendim, ai është munduar që tri vjet me ia ndryshu emrin.

“Ai e ka problemin qysh me ia shit Asociacionin 51 përqindëshit, se neve as nuk na bënë hesap. Ai po e din që ne e dijmë dhe tani është ‘zagllavit’” tha Matoshi në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadikun”, në Kanal10. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa