Gazeta10

Mbahet ceremonia e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar

Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka mbajtur ceremoninë e Ditës së Përkujtimit të Mbretërisë së Bashkuar, ku u kujtuan të gjithë ata që shërbyen dhe humbën jetën gjatë shërbimit me Forcat e NATO-S në Kosovë (KFOR), raporton Gazeta10.

Ambasadori britanik, Nicholas Abbot, bashkë me ushtarë nga ky vend dhe krerë institucional në Kosovë, kanë kujtuar 14 ushtarët britanik që humbën jetën gjatë operacioneve në Kosovë, pranë Memorialit të Mbretërisë së Bashkuar

Në nderim të tyre, u vendosën kurora afër pllakës përkujtimore e cila ndodhet në sheshin “Edit Durham”.

Të pranishëm në këtë ngjarje ishin edhe kryeparlamentari Glauk Konjufca, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj./Gazeta10.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat