Gazeta10

Mbyllet pjesa e parë në “Fadil Vokrri”, Bjellorusia në epërsi ndaj Kosovës

Pjesa e parë e ndeshjes Kosovë – Bjellorusi ka përfunduar para pak çastesh, e vlefshme për xhiron e fundit të fazës së grupeve në kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Rezultati pas 45 minutave të para është 0:1 në favor të Bjellorusisë, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Antilevskiy realizoi supergol për bjellorusët në minutën e 43-të.

Iniciativa ishte në anën e futbollistëve të drejtuar nga Gliha, të cilët krijuan disa raste shënimi.

Kosova dhe Bjellorusia po përballen në kuadër të Grupit I.

“Dardanët” dhe bjellorusët kanë humbur gjasat për kualifikim, andaj takimi sonte do të jetë për “prestigj”.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa
shirit164552007116764536751680899576
Ky është 29 vjeçari që dyshohet se vrau mbrëmë babanë e gruas së tij