Gazeta10

Mbyllet sezoni në Bundesligë, kjo është renditja përfundimtare në tabelë

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar java e 34-t dhe e fundit për sezonin 2021/22 në Bundesligë.

Bayern Munichi e fitoi titullin e kampionit sërish, duke e mbyllur sezonin si lider me 77 pikë.

Përveç titullit të kampionit, “Bavarezët” siguruan edhe pjesëmarrjen për në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Gjermania në Ligën e Kampionëve do të përfaqësohet edhe nga Borussia Dortmundi, Bayer Leverkuseni dhe Leipzigu.

Union Berlini dhe Freiburgu do të marrin pjesë në Ligën e Evropës, kurse Kolni në Ligën e Konferencës.

Stuttgarti e siguroi mbijetesën sot pas fitores ndaj Kolnit, duke e kaluar në renditje Hertha Berlinin. Skuadra nga kryeqyteti gjerman deri para ndeshjeve të sotme ishte në pozitën e 15-të, por këtë pozitë e humbi pasi u mposht nga Borussia Dortmundi.

Megjithatë, Hertha Berlini ka ende gjasa për të qëndruar në elitën e futbollit gjerman, pasi do të luajë në “Play-Out”.

Arminia Bielefeld dhe Greuther Furth janë dy skuadrat që kanë rënë në Bundesliga 2.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë