Gazeta10

Më 23 dhe 24 qershor, “Karnavali Golden Eagle” sjell festë në Suharekë

23 dhe 24 qershor, janë datat e rezervuara për festën e “Karnavalit Golden Eagle”, që këtë vit shënon edicionin e IV-të me radhë.

Ashtu si edicionet e kaluara edhe përgjatë këtij edicioni qyteti i Suharekës do të presë mbi 20 grupe të huaja me mbi 500 artistë ndërkombëtarë, ndërsa dy netët festive do të kulmojnë me koncerte nga artistët më të njohur të vendit.

Tashmë tradicional, “Karnavali Golden Eagle” i organizuar nga kompania “Frutex”, është shndërruar në sinonim të gjallërisë për qytetin e Suharekës./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua