Gazeta10

“Më të këqinj se të Kralevës” – Lushtaku: Luljeta Aliu, puro militante e VV-së, i nënçmoi votuesit e PDK-së

Zgjedhjen si anëtare të Komisionit të Pavarur për Media të Luljeta Aliut, deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku e ka parë si një ‘’barrikadim’’ ndaj lirisë së mediave.

Ai ka thënë në “Prime Time” se Aliu njihet për qëndrimet e saj si puro militante e VV-së, shkruan Gazeta10.

Dihet shumë mirë aktiviteti I saj që ka qenë puro militante e VV-së dhe e ka përfaqësuar çdo herë VV-në në çdo studio televizive. Para se me hy në një garë për anëtare e Komisionit të Pavarur për Media, është raportuar nga shumica e organizatave ndërkombëtarë që ka të bëj me pavarësi të mediave dhe kanë kundërshtuar duke tërhequr vëmendjen VV-së që të mos votohet e politizohet një nga komisionet e mediave ku do të ketë mundësinë që të sanksionoj mediumet e ndryshme duke cenuar pavarësinë e tyre.”, tha ai.

Tutje, ai ka kujtuar një moment, ku Aliu në një debat televiziv ka krahasuar votuesit e PDK-së, me qytetarë të Kralevës duke thënë se janë më të keqi sesa ata.

Sigurisht që ne e kujtojmë shumë mirë  që Luljeta Aliu ka fyer një shumicë të qytetarëve të vendit duke i krahasuar e iu thënë më të kqi se ata të Kralevës. Në një debat ku ka debatuar me njërin nga deputetet e PDK-së. Sigurisht që kjo nuk do të harrohet se po të njëjtit janë ata që sakrifikuan më së shumti për çlirimin e vendit, ata mund të jenë votues të PDK-së, por nënçmimi i tyre nuk do duhej të ishte shembull as një gruaje, nëne shqiptare. Nga studioja ka thënë se votuesit e PDK-së janë më të këqij se të Kralevës.”, tha ai./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij