Gazeta10

Mediumi serb: Vuçiq, i gatshëm për të nënshkruar marrëveshjen pas zgjedhjeve, i kërkoi Macron’it të shkonte në Beograd gjatë fushatës

Gazeta serbe “Nova” zbulon se çfarë është rënë dakord me dyer të mbyllura në takimin e fundit në Bruksel.

Sipas kësaj gazete, kryeministri i Kosovës e ka pranuar Asociacionin, derisa presidenti serb Aleksandar  Vuçiq është gati për të nënshkruar marrëveshjen pas zgjedhjeve.

“Presidenti i Serbisë pranoi gjithçka, duke përfshirë nënshkrimin e marrëveshjes, dhe propozoi që presidenti i Francës, Emmanuel Macron, të shkojë në Beograd në gjysmën e muajit të ardhshëm që përkon me periudhën e fushatës zgjedhore”, shkruan “Nova”, duke iu referuar burimeve të saj diplomatike.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa