Gazeta10

Mërgimtarja që la Londrën për t’i realizuar ëndrrat në Kosovë

Në emisionin “Dita e re” në Kanal10 musafire në studio ka qenë një mërgimtarja Arlinda që la Londrën për t’i realizuar ëndrrat në Kosovë.

Ajo ka treguar se qysh në moshë të re ajo ka lënë vendin e saj duke menduar që për një kohë të shkurtër do të kthehet përsëri në Kosovë. Mirpo pas më shumë se 27 vite jetë atje Arlinda ka vendosur të kthehet në vendin e vetë.

“Qysh në moshën 18 vjeçare unë kam lënë vendin tim edhe mendoj që për një kohë të shkurtër do të kthehem, mirpo që të kthehesha pas 27 viteve”, ka thënë ajo.

Tutje ajo ka treguar se në Kosovë ka ardhur për ta realizuar ëndërrën e saj duke  hapur një qendrën shkollore për fëmijët në Kosovë.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri