Gazeta10

Milani me fitore bindëse ndaj Empolit  

Milani ka shënuar fitore ndaj Empolit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Ruben Loftus-Cheek, në minutën e 11’.

Ndërkohë golin e dytë e realizoi Olivier Giroud në minutën e 31’, i cili ishte i saktë nga penaltia. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Milani e gjeti edhe golin e tretë me anë të Chaka Traores, pas një kundërsulmi të shpejt.

Milani pas fitores mbetet në vendin e tretë me 39 pikë të grumbulluara pas 19 xhirove.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë