Gazeta10

“Mo, mo nanë se po më dhamin”: Rrëfimi prekës i nënës së Leotrimit, që u vra nga Serbia

Nëna e Leotrim Ahmetit, që ishte vrarë në kohën e luftës nga një granatë e ushtrisë së Serbisë, kishte rrëfyer për fjalët e fundit të Leotrimit.

Në një rrëfim të para disa viteve, nëna e Leutrimit tregonte bisedën me djalin e saj martir.

Ajo tregon momentin kur Leutrimi i rrëfeu për gjendjen e tij pas plagosjes nga granata.

“Kam nga e kam kap djalin, thash çka ki djali jem? Tha “oj nanë, edhe unë barkun e kam çky, m’kanë dal zorrtë”. Pse djali jem? Veç e çoi xhamperin, e mora, u tërhiqëm…E kam qështu, me ia shti “trrap” zorrët, m’tha “mo, mo nanë, se po më dhamin”, se anë e mbanë i çkymë barku” – rrëfen nëna e Leotrimit.

Sjellim ndër mend që historia e trishtë Leotrimit është përjetësuar tashmë përmes një shtatoreje, që rrefen historinë e dhimbshme të një vogëlushi nga Drenica.

Permendorja e Leotrimit do të vendoset në Skenderaj, në shenjë përkujtimi për vogëlushin që nuk e gëzoi lirinë.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij