Gazeta10

Molliqaj: Tym i bardhë për Kurtin, e tym i zi për Kosovën

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj sa i përket marrëveshjes me Serbinë ka thënë se Lugina e Preshevës nuk do të jetë pjesë e marrëveshjes prandaj Kurti i ka dy rrugë që mund ti zgjedhë.

“Është diskutuar se Lugina e Preshevës të jetë pjesë e marrëveshjes, jo vetëm që nuk është pjesë e marrëveshje po as nuk po flitet për të, kryeministri i ka dy rrugë, ja të bashkohet me interesat e qytetarëve të Kosovës ja të bëhet pjesë e pazarve politike qysh tashmë është në atë rrugë, tha ai.

E sipas tij e gjitha kjo do të shkojë në dëm të qytetarëve të Kosovës, raporton Gazeta10.

“A do të ketë tym ose jo kjo është e qartë për mua, tym i zi për Kosovën tym i bardhë për kryeministrin Kurti”, tha Molliqaj.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit