Gazeta10

“Mos e lejo me shpif” – Matoshi ankohet te Sadiku për sjelljen e Krenar Shalës

Një debat i nxehtë mes publicistit Halil Matoshi dhe komentatorit politik, Krenar Shala ka bërë që Matoshi të kërkojë nga moderatori i emisionit “Politiko”, Kushtrim Sadiku që siç ka thënë ai të mos e lejojë Shalën që të shpifë.

“Mos e lejo me shqif, mjaftë shpife”, tha Matoshi.

E tërë përplasja nisi pasi Shala e akuzoi Matoshin që ai po e mëson kryeministrin Albin Kurti se si të veprojë.

Matoshi i nervozuar ka thënë se ai i drejtohet vetëm publikut dhe askujt tjetër duke kërkuar nga Shala që të mos shpifë. /Gazeta10/

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?