Gazeta10

“Mos t’i kishim ba dosta Radojçiqat” – Gashi me deklaratë bombë: S’kishim pas nevojë për dialog

Në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadiku, analisti Blerim Gashi, tha se vazhdon ta konsiderojë se nuk bënë me shku Kurti në Bruksel pa e pasur të qartë agjendën. “Kurti po provon me shfrytëzu këtë takim për ta bërë edhe më të madhe çështjen e policëve dhe lirimin e tyre më të shpejtë”, tha Gashi.

Sipas tij Kurti nuk po shkon atje me u pajtu që “hajt policët janë atje e ne po bisedojmë për normalizim”.

“Të kishim pas sovranitet, forcë, mos t’i kishim thirrë Radoijçiqat me i ba dosta, mos të kishim qelë gurëthyes e kripovaluta ish kanë më mirë mos me i shku në Bruksel, po se kemi forcën duhet me i shku në takim Vuçiqit në Bruksel”, tha Gashi.

Ai tutje tha se edhe në patetizmin e tij Vuçiq është në pozicion mat dhe shkuarja atje do ta ballafaqojë me gjendjen faktije, prandaj ai nuk ka të ardhme dhe prandaj ai humb nga shkuarja.

“Gashi nuk tha asgjë, përveç që e bëri një ese për një film, nuk jam thirrë me ba ese se ese shkruaj vetë”, tha Matoshi për Gashin.

Matoshi tutje tha se ditë me parë Blerim Gashi ka thënë në këtë studio se është paturpësi dhe dëmtim i shtetit nëse Kurti shkon në takim pa lirimin e policëve.

“Unë i kam thënë këtu se është burrështeti. Ne këtu nuk marrim vendime, ai që merrë vendime ai mundet me e dëmtu shtetin”, tha Matoshi. /Gazeta/

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat