Gazeta10

Muja nuk është ende gati për të bërë debutimin me Antwerpin

Arbnor Muja nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Antwerpit në përballjen kundër Lillestrom, e cila luhet në kuadër të rrethit të tretë kualifikues, shkruan Gazeta10.

Muja që u zyrtarizua të dielën si futbollist i Antwerpit, duket se duhet të presë edhe pak për të bërë debutimin me skuadrën belge.

Trajneri i Antwerpit, Van Bommel, ka deklaruar se Muja ende nuk ka të drejtë lojë në garat e UEFA-s dhe gjithashtu tekniku holandez ka thënë se sulmuesit mitrovicas i duhen edhe disa stërvitje për të qenë i gatshëm për lojë.

“Do të doja që Muja, Ekkelenkamp dhe Avila t’i luanin disa minuta, por ata ende nuk kanë të drejtë të luajnë në Evropë. Muja ende nuk e ka përfunduar një stërvitje të plotë me grupin dhe i duhet edhe pak kohë që të jetë gati”, deklaroi Van Bommel.

Debutimi i Mujës mund të ndodhë këtë vikend në kampionatin belg, ku Antwerpi luan kundër Eupenit. /Gazeta10/

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë