Gazeta10

Mungon vetëm zyrtarizimi, Lautaro Martinez mbetet zikaltër edhe për 5 vite

Lautaro Martinez nuk do të largohet nga Interi. Sulmuesi argjentinas do të vazhdojë qëndrimin e tij në “San Siro” edhe për disa sezone të tjera.

Palët kanë arritur marrëveshjen për rinovimine kontratës, duke zgjidhur kështu mes tyre edhe çështjen financiare. Ka qenë vetë Javiere Zanetti që ka konfirmuar se palët shumë shpejt do të firmosin mes tyre.

Zgjatja e kontratës do të bëhet për 5 vitet e ardhshme dhe në këtë mënyrë Lautaro do të mbajë veshur fanellën e zikaltërve deri në qershor të vitit 2029.

26-vjeçari është pjesë e Interit që nga viti 2018 dhe tani është bërë titullar i padiskutueshëm i ekipit të Simone Inzaghit.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë