Gazeta10

Murati: Shifrat dhe faktet demantojnë propagandën, në janar 2024 janë hapur 998 biznese të reja

Ministri i Financave, Hekuran Murati, përmes një postimi në facebook ka një njoftuar se në janar të vitit 2024 janë hapur 998 biznese të reja ndërsa janë shuar 133 sosh.

Sipas tij, në studio televizive flitet vetëm për ato të shuarat, për të krijuar përshtypjen e një apokalipsi të paqenë.

Murati ka shtuar se në vitin 2023, janë regjistruar gjithsej 11,409 biznese të reja.

“Në janar 2024 janë hapur 998 biznese të reja, ndërsa janë shuar 133 sosh.

Në vitin 2023 nëse e marrim si total, janë regjistruar gjithsej 11,409 biznese të reja.

Mirëpo nëpër studio televizive flitet vetëm për ato të shuarat, për të krijuar përshtypjen e një apokalipsi të paqenë.

Edhe kësaj radhe, shifrat dhe faktet demantojnë propagandën”, ka shkruar Murati.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët