Gazeta10

Muric pjesë e formacionit të javës në Premier League  

Arijanet Muric ka zhvilluar vetëm paraqitjen e tij të dytë me fanelën e Burnleyt në Premier League.

Mirëpo, në dy rastet, Muric doli të jetë shpëtimtari i skuadrës së tij, pasi me të në portë, Burnley ka një fitore e një barazim.

Portieri kosovar është pjesë e formacionit të javës së 30-të në elitën e futbollit anglez, duke qenë më i miri i skuadrës së tij në barazimin ndaj Chelseat.

Në fakt, Muric u vlerësua me notën 10 për paraqitjen e tij në “Stamford Bridge”.

Gardiani i portës së Kosovës kishte 11 pritje, 8 prej tyre brenda zonës së rrezikshme.

Formacionin e javës e kompletojnë katërshja e mbrojtjës që përbëhet nga Bradley, O’Shea, Ajer dhe Gvardiol.

Në mesfushë është Rodri, ndërsa më të avancuar janë Barnes, Cullen dhe Palmer.

Në sulm janë Ben Brereton Diaz dhe Alexander Isak, me nga dy gola të shënuar.

Muric i ishte bashkuar Burnleyt në vitin 2022 nga Manchester City për shumën e 3 milionë eurove.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët