Gazeta10

Në 24 orët e fundit në Kosovë ndodhën 48 aksidente trafiku

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 48 aksidente komunikacioni.

Policia bën të ditur se 20 aksidente ishin me persona të lënduar, kurse 28 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale.

Sipas të dhënave të publikuar nga Policia, në ditën e premte kanë shqiptuar edhe 497 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Të premten, Policia ka arrestuar edhe 18 persona ku 10 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat