Gazeta10

Në marrëdhënie me një futbolliste, klubi anglez shkarkon trajnerin

Klubi i Leicester njoftoi së fundmi se ka vendosur të shkarkojë trajnerin Willie Kirk. Bëhet fjalë për skuadrën e femrave të “dhelprave”, teksa trajneri 45-vjeçar dyshohet të ketë pasur marrëdhënie personale me një prej futbollistëve të ekipit, teksa ende nuk është zbuluar identiteti i lojtares në fjalë.

Në njoftimin e Leicester, thuhej se trajneri ka shkelur kodin e detyrës që i ishte besuar duke u shndërruar në një person të padëshiruar për klubin. Kirk ishte në krye të Leicester prej vitit 2022, ndërsa tashmë skuadra do të kalojë nën urdhrat e Jennifer Foster.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur