Gazeta10

Nesër protestojnë punëtorët teknikë të Kuvendit të Kosovës

Nesër para Kuvendit të Kosovës do të protestojnë punëtorët teknikë.

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka thënë se protesta do të jetë një orëshe.

“Protesta do të fillojë nga ora 10:00 deri në ora 11:00, kërkesa është rritja e pagës”, ka thënë Azemi.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë