Gazeta10

Nisin punimet për Unazën e Brendshme në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka qenë sot pjesë e fillimit të punimeve në Unazën e Brendshme të kryeqytetit, raporton Gazeta10.

Rama ka thënë se ky është projekti më i madh në kryeqytet në dhjetë vjetët e fundit, që për synim ka lirimin e qendrës nga shumësia e automjeteve.

Ndërkaq, ai tha se në vitin e ardhshëm do të nisin punimet në rrethrrotullimet me Fushë-Kosovën e Mitrovicë.

“Gjendemi në lagjen Arbëria ku kemi filluar me një projekt që është me rëndësinë më të madhe gjatë 10 vjetëve të fundit”, ka thënë Rama.

“Është projekt që krijon lidhje të mirëfilltë me dy rreth rrotullime që mundësojnë shkarkimin e trafikuar e biçikleta.  Është një projekt madhor, në vitin tjetër vazhdojmë edhe me rreth rrotullimin që lidh Prishtinë Fushë-Kosovën Mitrovicën”./Gazeta10

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë