Gazeta10

Një i vdekur dhe 860 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në Kosovë në 24 orë janë regjistruar një i vdekur dhe 860 raste të reja me COVID-19, raporton Gazeta10.

Në bazë të njoftimit raportohet për pacientë të 1.155 të shërruar.

6.925 raste janë aktive ndërsa janë regjistruar 60 të vaksinuar.

Këtu keni tabelën me të dhëna të tjera:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit