Gazeta10

Norvegjia emëron konsull të saj në Kosovë avokatin Taulant Hodaj

Me një ceremoni zyrtare të organizuar nga ambasadori norvegjez në Kosovë Jens Erik Grondahl dhe  me pjesëmarrjen e përfaqësuesve të institucioneve shtetërore është përuruar zyra e konsullatës norvegjeze në Kosovë. Konsull është emëruar avokati i njohur kosovar, Taulant Hodaj, raporton Gazeta10.

Në një lidhje direkte në emisionin “Vera10”, ambasadori norvegjez foli për planet e tij dhe të konsullatës norvegjeze duke u shprehur i lumtur që kjo konsullatë do të ofrojë shërbime për qytetarët, bizneset dhe shoqërinë civile.

Ai tha po ashtu se ndihet i lumtur që kanë përzgjedhur Taulant Hodaj për konsull të Mbretërisë së Norvegjisë.

Nga ana tjetër konsulli, Taulant Hodaj tha se pas mbylljes së ambasadës, me hapjen e konsullatë do të ofrohen shumica e shërbimeve që i ka ofruar ambasada. /Gazeta10/

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat