Gazeta10

“Nuk ka marrë fund asgjë”, thotë një prej iniciatorëve të kampanjës pro shamisë

Një prej iniciatorëve të lejimit të shamisë në shkolla, Durim Berisha, me një postim në faqen e tij në Facebook ka thënë se kampanja “#ndryshojeni_ua_për_shaminë” ende nuk ka përfunduar dhe se kerkesa e dorëzuar për një proces gjyqësor për këtë qështje është ende në pritje, raporton Gazeta10.

“Popull, PA PANIK! Nuk ka marre fund asgje. Gjate tere kohes kemi theksuar se nese Ministria nuk e ndryshon UA me deshire, do e bejme permes rrugeve gjyqesore…”, thuhet në postim.

Berisha shtoi se kjo kërkes e dorëzuar për një proces juridik me 1 gusht të këtij viti, nuk është ë refuzuar nga ministria formalisht dhe se ata do të duhet të presin derisa e ju aprovohet një kërkesë e tillë.

“Ky eshte nje proces juridik qe eshte filluar me kerkesen e dorezuar formalisht me 01.08.2022…do te ndjekim rruget ligjore. Ministria nuk e ka refuzuar formalisht kerkesen, prandaj ne do te presim ose refuzimin formal ose heshtjen administrative qe te fitojme te drejten per te nisur procesin gjyqesor administrativ”. ka shkruar ndër të Berisha./Gazeta10.

Postimi i plotë

“Popull, PA PANIK! Nuk ka marre fund asgje. Gjate tere kohes kemi theksuar se nese Ministria nuk e ndryshon UA me deshire, do e bejme permes rrugeve gjyqesore.

Nuk do te lejojme qe te riaktualizohet nje teme fisnike me qellim qe Qeveria ta perdore si perde per problemet tjera.

Ky eshte nje proces juridik qe eshte filluar me kerkesen e dorezuar formalisht me 01.08.2022. Edhe vet ministrja e din qe kerkesa eshte e bazuar, por i jep prioritet forumeve te partise.

Me gjakftohtesi e duke ndjekur rruget ligjore, kjo çeshtje do te zgjidhet.

Fleni dathe!

P.s. nuk kemi çka te deklarojme per media me shume sesa “do te ndjekim rruget ligjore. Ministria nuk e ka refuzuar formalisht kerkesen, prandaj ne do te presim ose refuzimin formal ose heshtjen administrative qe te fitojme te drejten per te nisur procesin gjyqesor administrativ”

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?