Gazeta10

“O djema s’bahet kështu opozitarizmi – “Kapën keq” Molliqaj e Gashi: Se di ku ja keni mësy kështu?

Çështja e Asociacionit ka përplasen Dardan Molliqajn e Blerim Gashin në studion e Politikos në Kanal10.

Komentatori politik teksa ishte duke folur për takimin Kurti-Vuçiq në Ohër, ka kritikuar kreun e PSD-së për opozitarizmin që është duke e bërë përmes subjektit të tij politik.

“Mos mendo se je tu e ba mençëm opozitarizmin. Edhe z.Kurtin e kënaqët kështu. Nuk është kjo zgjidhja kjo.” – i tha Gashi – Molliqajt.

Teksaj ky i fundit ia ktheu se në mungesë të argumenteve e analizave po flet me këtë qasje.

“Minimum ii moralit është me thanë: gabim je edhe sot. S’mundesh me m’thanë s’ka rëndësi nëse analiza nuk të delë. S’muj me pasë inate personale kur që dy vjet po them që Kosova do të përfundoj kështu.”, tha Molliqaj. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë