Gazeta10

Osmani: Në këtë 25-vjetor të çlirimit dhe çdo ditë tjetër ‘Faleminderit ushtrisë amerikane’

Presidentja Vjosa Osmani është shprehur falënderuese për kontributin e dhënë të ushtrisë amerikane ndaj Kosovës.

Ajo, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se ndaj Kosovës ishin 25-vite shërbim dhe mbështetje e palëkundur e ushtrisë amerikane.

“‘Camp Bondsteel’ është mishërim i vërtetë i miqësisë së përjetshme midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara”.

 “Në këtë 25 vjetor të çlirimit dhe çdo ditë tjetër: Faleminderit!”, ka shkruar Osmani.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij