Gazeta10

Osmani: Përpjekjet e Vuqiçit për destabilizim të Kosovës do të dështojnë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, duke reaguar pas destabilizimit të veriut të Kosovës ka thënë se kjo përpjekje e Vuqiçit do të dështojë, shkruan Gazeta10.

Osmani ka thënë se reciprociteti nuk është i drejtuar kundër askujt por për të gjithë qytetarët pavarësish identiteteve të tyre.

E para e shtetit Osmani, ka ftuar qytetarët që të mos bëhen pjesë e propagandës së Beogradit.

Tutje, Osmani ka thënë se të gjitha institucionet e sigurisë janë duke punuar për të garantuar rendin dhe lirinë e lëvizjes, teksa ka shtuar se po ashtu janë duke u koordinuar me partnerët ndërkombëtarë.

Këtu keni statusin e plotë:

“Masa e reciprocitetit nuk është e drejtuar kundër askujt, por në favor të qytetarëve pa dallim përkatësie. Prandaj, ftoj qytetarët serbë të Republikës së Kosovës që të mos bien pre e propagandës nga Beogradi.

Policia e Kosovës dhe të gjitha institucionet e sigurisë po punojnë shumë për të garantuar respektimin e sundimit të ligjit dhe lirinë e lëvizjes. Jemi duke u koordinuar e punuar pandalur me partnerët tanë ndërkombëtar.

Përpjekjet e Vuqiçit për destabilizim të Kosovës, i cili po shërbehet me metoda të mentorit të tij- Putinit, do të dështojnë”, ka shkruar në llogarinë e saj në Facebook Osmani. / Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët