Gazeta10

Osmani uron Nauseda-n për rizgjedhjen e tij në krye të presidencës lituaneze: Mezi presim ta vazhdojmë partneritetin

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka uruar Gitanas Nauseda për rizgjedhjen e tij në krye të presidencës lituaneze.

Sipas një postimi në platformën X, Osmani ka thënë se mezi pret që bashkë me presidentin e Lutianisë të vazhdojn partneritetin dhe bashkëpunimin për avancimin e Kosovës drejt rrugës euroaltantike.

“Mezi presim të vazhdojmë partneritetin dhe bashkëpunimin tonë të fortë dhe të punojmë së bashku për të avancuar rrugën euroatlantike të Kosovës”, ka shkruar Osmani.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur