Gazeta10

Pamje nga parakalimi i Togut ceremonial të FSK-së në sheshin “Zahir Pajaziti”

Për nder të shënimit të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Togu Ceremonial i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), kanë parakaluar në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Në këtë aktivitet morën pjesë një numër i madh i qytetarëve.

Përveç këtij aktiviteti për nder të 28 nëntorit janë organizuar edhe disa aktivitete të tjera.

Kurse, krerët e shtetit, Vjosa Osmani, Albin Kurti dhe Glauk Konjufca të hënën kanë qëndruar për vizitë në Shqipëri, ku janë pritur nga presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj dhe kryeministri Edi Rama.

/Gazeta10.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?