Gazeta10

Pep Guardiola e ka të ‘ndaluar’ të transferojë lojtarë nga këto dy klube

Pep Guardiola ka një politikë shumë të “qartë” transferimi në Manchester City – dhe përfshin mos nënshkrimin e lojtarëve nga dy klube.

Në afatin kalimtar të verës, spanjolli vuri theksin në sjelljen e lojtarëve më të rinj në klub – duke transferuar lojtarë si Josko Gvardiol dhe Jeremy Doku.

Guardiola vlerësoi punën e drejtorit të futbollit Txiki Begiristain për sigurimin e nënshkrimit prej 20 milionë eurosh të Manuel Akanji.

Por, sipas një libri të ri për katalanasin, Guardiola duhej t’i tregonte kolegut të tij prej një kohe të gjatë se ai nuk do të nënshkruante lojtarë nga të dy ish-klubet e tij, Barcelona dhe Bayern Munich.

Gazetari Marti Perarnau, një person që ka qasje të afërt me personat përreth Guardiolës, po publikon një libër të titulluar, ‘God Save Pep’.

Ai përfshin një nivel krejtësisht të ri të njohurive mbi metodat menaxheriale të Guardiolës dhe besnikërinë e tij ndaj atyre për të cilët ka punuar.

Megjithatë, ka disa përjashtime. Guardiola nënshkroi Thiago Alcantaran nga Barcelona kur ishte në Bayern, dhe gjithashtu mori Claudio Bravon – një nga blerjet e tij të para në City nga Blaugranaasit.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur