Gazeta10

Përfundojnë ndeshjet e para të Superligës së Kosovës për këtë edicion

Sot janë zhvilluar tri ndeshje të xhiros së parë të këtij edicioni në Superligën e Kosovës, raporton Gazeta10.

Gjilani ka mposhtur Ferizajin me rezultat 3-2, Prishtina ka mposhtur si mysafir Dukagjini me shifrat 1-2, ndërsa ndeshja e zhvilluar në Mitrovicë ndërmjet Trepçës ’89 dhe Dritës ka përfunduar baras 2-2.

Gjilani ka shënuar fitoren e parë këtë edicion kundër Ferizajit me rezultat 3-2.

Për Gjilanin golat i shënuan Mevlan Zeka dhe Solon i cili realizoi dy herë, ndërsa për skuadrën mysafire realizuan Haxhimusa dhe Ramadani.

Në anën tjetër edhe Prishtina ka triumfuar kundër Dukagjinit me rezultat të ngushtë 1-2.

Golat për skuadrën nga kryeqyteti i shënuan Endrit Krasniqi dhe Useini, kurse për klinasit realizoi Ahmed Januzi.

Ndeshje e fundit për ditën e sotme ndërmjet Trepçës ’89 dhe Dritës ka përfunduar me rezultat të barabartë 2-2.

Dy golat për Trepën i shënoi sulmuesi afrikan Mba, ndërsa për Dritën shënuan Ardit Tahiri dhe Islami.

Nesër në kuadër të Superligës së Kosovës do të zhvillohet ndeshja mes Drenicës dhe Llapit. /Gazeta10/

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri