Gazeta10

Përfundon pauza, fillon seanca në Gjykatën Speciale

Seanca pregatitore e gjyqit, pas përfundimt të pauzës, ndaj krerëve të UÇK-së sapo ka filluar, raporton Gazeta10.

Në seancën e parë kryesisht është diskutuar për pregatitjet e përgjithshme të Zyrës së Prokurorit të Specializuar dhe palëve mbrojtëse për të filluar gjykimin.

Ka pasur një pajtim në parim që gjykimi të fillojë me 1 mars teksa palët kanë diskutuar edhe për dëshmitarët dhe shpalosjen e provave materiale.

Kujtojmë se Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi qe dy vite ndodhen në qendrën e paraburgimit në Hagë nën akuza për krime lufte. / Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova