Gazeta10

Përfundon takimi Erdogan-Zelensky-Guterres

Ka përfunduar takimi i presidentit turk Tajip Erdogan, liderit ukrainas Volodymyr Zelensky dhe sekretarit të përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres, ku u diskutuan hapat që duhet të ndërmerren për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, shkruan Sabah, transmeton Gazeta10.

Gjatë takimit, i cili filloi në ora 16:40, zgjati për 40 minuta dhe u diskutua për hapat që do të ndërmerren për përfundimin e luftës me diplomaci, si dhe u diskutua për situatën e fundit të korridorit të grurit të krijuar në Detin e Zi.

Për konfliktin Rusi-Ukrainë, Turqia është i vetmi vend që mund të takohet me të dyja vendet falë marrëdhënieve të saj me të dyja shtetet, shkruan Sabah./Gazeta10.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)