Gazeta10

Përfundon takimi Erdogan-Zelensky-Guterres

Ka përfunduar takimi i presidentit turk Tajip Erdogan, liderit ukrainas Volodymyr Zelensky dhe sekretarit të përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres, ku u diskutuan hapat që duhet të ndërmerren për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë, shkruan Sabah, transmeton Gazeta10.

Gjatë takimit, i cili filloi në ora 16:40, zgjati për 40 minuta dhe u diskutua për hapat që do të ndërmerren për përfundimin e luftës me diplomaci, si dhe u diskutua për situatën e fundit të korridorit të grurit të krijuar në Detin e Zi.

Për konfliktin Rusi-Ukrainë, Turqia është i vetmi vend që mund të takohet me të dyja vendet falë marrëdhënieve të saj me të dyja shtetet, shkruan Sabah./Gazeta10.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë