Gazeta10

Përkrahje masive për Ballkanin, në komunën e Suharekës punën e fillojnë me fanella të Ballkanit

Ballkani sonte në Shkup do ta ketë ndeshjen më të rëndësishme në histori të klubit, pasi që është vetëm dy ndeshje larg për të prekur ëndrrën e madhe evropiane për të gjitha skuadrat kosovare, të kualifikohet në fazën e grupeve të ndonjë kompeticioni evropian.

Pavarësisht rezultatit në Play Offs, Ballkani ka shkruar historinë deri më tani, duke u bërë skuadra e vetme e cila ka arritur deri në këtë fazë.

Duke parë rëndësinë e madhe që ka kjo ndeshje, Komuna e Suharekës ka vendosur që stafi të jetë sot të gjithë të veshur me fanellat e klubit të Suharekës, FC Ballkanit.

“Për FC Ballkani sonte kemi emocione të gjithë, në Kosovë dhe Suharekë”, ka shkruar kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë