Gazeta10

Përplasen Haxhiu e Krasniqi: “Je matrapaz asgjë më shumë” – “S’të lejoj me shpif”

Dardan Krasniqi, aktivist i VV-së dhe kunati i ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu në emisionin “Prime Time” në një lidhje direkte ka reaguar ndaj audio-incizimeve të publikara në mes të shefes së Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lilës dhe Sllavko Simiqit e Listës Serbe.

Por një përplasje ka ndodhur më mes deputetit të PDK-së Bekim Haxhiu dhe aktivist i VV-së Dardan Krasniqi, ku Krasniqi ka thënë se ndaj me të njejtën ndjesi me të si veterantë po jo si PDK më vjen turp të identifikohet  ashtu që kjo parti e ka  sjell vendin deri këtu.

“  Unë ndaj të njejtën ndjesi si veteran i luftës më Bekim Haxhiun por jo edhe si PDK pasi që më më vjen turp që identifikohet ashtu sepse ajo parti e ka sjell vendin deri këtu dhe se baza pas shpajlles së pavarsisë  themelet e kanë nis keq, e kanë nis keq pikërisht fatëkeqësisht me dhimbje  shokë tonë të luftës që janë kyq në politik pra. Unë do të jemë  i gatëshmë për kreët e UҪK-së që janë në Hagë të shes edhe pasurin, por kta PDK-ja që janë klanë mafioz kta njerin e shohin ne postin e votës edhe politikës kurr nuk janë solidarizu me veteranë”, ka thënë Krasniqi.

Haxhi gjithashtu nuk e ka lejuar që të flasë si dhe të shpif për Partine Demokratike të Kosovës dhe se që këto që sapo foli ai  e ka cilësuar si matrapez asgje më shumë.

“ Nuk të lejoj të shpifës për PDK se është një parti mafiozav  edhe se këtu nuk është se jena tu fol për Partin Demokratike të Kosovës por jena tu fol për video-incizimet e Mimozes që qysh po me njeh mu e veteranët po ti je matrapas asgjë më shumë kaq kupton ti”, ka thënë Haxhiu.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat