Gazeta10

Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”

Komentatori politik, Branislav Kërstiq ka pasur një përplasje me analistin, Krenar Shala gjatë debatimit për reciprocitetin që Kosova i kishte vendosur Serbisë, pasi që komentatori serb tha se në 2024 çështja Kosovë Serbi do të jetë e përfunduar.

Kjo e ‘nervozoi’ Shalën i cili i tha se është i habitur si po mundet të flet me kaq siguri për politikën, sepse një gjë e tillë Shalës iu dukë e pamundur.

Por, Kërsitiq iu drejtua Shalës duke i thënë që gjatë debatit me të asnjëherë mos ta harroj që ai është serb që ka pranuar shtetin e Kosovës, shkruan Gazeta10.

“Z.Shala veç me tre fjali, kurrë mos e harro që jam serb. Kurrë mos e harro që unë jam duke e pranuar realitetin e shtetit të Kosovës, unë jam kosovar.”, ka përfunduar Kërstiq në “Politiko”./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit